×

Złote pierścionki

Złote pierścionki

Złoto jako metal szlachetny towarzyszy ludzkości od tysiącleci i zawsze było pożądane. Już od samego początku złoto było kojarzone z dostatkiem, luksusem i zamożnością. Moc złota bardzo szybko odkryły cechy jubilerów, którzy zaczęli tworzyć z tego metalu najprzeróżniejsze ozdoby, w tym złote pierścionki damskie.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno złote pierścionki z kamieniami, jak i proste pierścionki złote bez dodatku innych materiałów. Każdy z nich wykonany jest z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i pieczołowitością godną prawdziwego dzieła sztuki.

Dlaczego złote pierścionki są tak popularne?

Pierścionki złote to najpopularniejszy rodzaj biżuterii. Zwykle noszone są przez kobiety, choć coraz większą popularnością cieszą się męskie sygnety i ozdobne obrączki. Pierścionek złoty może wyglądać subtelnie lub wyraźnie rzucać się w oczy. Wszystko zależy od grubości obrączki, jej ornamentacji oraz dodatkowych elementów ozdoby, które często rozbudowują podstawową konstrukcję.

Pierścionki złote są mniej zobowiązujące niż widoczny na pierwszy rzut oka naszyjnik lub broszka, dlatego łatwo dopasować je do praktycznie każdej garderoby. Sprawdzą się w przypadku kreacji wieczorowej, oficjalnego stroju do pracy, a także w towarzystwie bardziej casualowego odzienia.

Złote pierścionki damskie cieszą się nieustającą popularnością z uwagi na ogrom dostępnych wzorów w sklepach jubilerskich. Wystarczy obejrzeć dowolną witrynę sklepu jubilerskiego, z pewnością znajdziesz coś dla siebie – od bardzo prostych i cienkich obrączek po wysmakowane formy przestrzenne wśród których zdecydowanie wyróżniają się pierścionki damskie w stylu wiktoriańskim przeznaczone na naprawdę wyjątkowe okazje.

Pierścionek złoty 585 czy inna próba kruszcu?

Wybierając złoty pierścionek damski koniecznie zwracaj uwagę na jego próbę. Określa ona zawartość czystego chemicznie pierwiastka w stopie metalu. Wyróżnia się 6 prób o odmiennej zawartości złota. Każda z nich wyróżnia się inną wytrzymałością i plastycznością. Pamiętaj, że nie zawsze wyższa próba będzie praktyczna. Czyste złoto jest bardzo miękkie więc nigdy nie tworzy się z niego wyrobów jubilerskich. Próby, które możesz znaleźć w sklepach jubilerskich to:

  • 960 – 96% czystego złota;
  • 750 – 75% czystego złota;
  • 585 – 58,5% czystego złota;
  • 500 – 50% czystego złota;
  • 375 – 37,5% czystego złota;
  • 333 – 33,3% czystego złota.

W praktyce najczęściej spotkasz się z wyrobami o próbie 585, nieco rzadziej 333 lub 750. Zawartość złota można również przeliczać na karaty. Jeden karat odpowiada 1/24 zawartości złota w danym stopie. Dla najpopularniejszych zalicza się złoto 8-karatowe (próba 333), złoto 14 karatowe (próba 585) oraz złoto 18-karatowe (próba 750).

Złoty pierścionek 585 wizualnie będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak pierścionek złoty 333 lub 960, ale jego wartość będzie zupełnie inna. Wyjątkiem jest złoto o niskiej zawartości kruszcu, które występuje wyłącznie w barwie żółtej.

To dlatego droga biżuteria, choć na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak samo jak znacznie tańsza, stanowi doskonałą lokatę kapitału. Zwykle zakłada się ją na specjalne okazje, ale na co dzień spoczywa w sejfie lub skrytce bankowej, gdzie jest bezpieczna i nie ma ryzyka jej przypadkowego uszkodzenia.

Pierścionek złoty. Jak go wybierać?

Zasadniczą kwestią podczas wyboru pierścionka jest jego rozmiar. Najprościej zmierzyć wewnętrzną średnicę innej obrączki. Możesz to zrobić samodzielnie za pomocą centymetra, ale jest to metoda narażona na błąd, ponieważ materiał z jakiego wykonana jest tasiemka z biegiem czasu będzie się wyciągał.

Złoty pierścionek damski powinien być lekko luźny tak, aby przy niewielkim nacisku można go było obrócić na palcu. Nie może być za duży, ponieważ będzie spadał. Z kolei za ciasny będzie niewygodny, zwłaszcza podczas upalnych dni kiedy puchną dłonie.

Pierścionki złote nigdy nie powinny być mierzone rano. W ciągu dnia dłonie delikatnie zwiększą swój rozmiar, jest to całkowicie fizjologiczny i naturalny proces. Aby mieć pewność, że złoty pierścionek 585 będzie leżał dobrze lepiej przymierzać go po pracy lub wieczorem.

Na jaką okazję kupić złoty pierścionek 585?

Złoty pierścionek 585 to doskonały prezent na każdą okazję. Możesz kupić go na urodziny lub imieniny albo rocznicę. To spersonalizowany prezent, dlatego warto znać aktualny gust osoby, która ma zostać obdarowana.

Złote pierścionki 585 można kupić po niemal każdej cenie. Najprostsze modele kosztuje kilkaset złotych. Bez problemu znajdziesz jednak ozdoby warto kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko zależy od przyjętego stylu, jakości biżuterii oraz zasobności portfela.

Złoty pierścionek bez kamienia czy pierścionek z kamieniem?

Pierścionek złoty może występować w formie monolitycznej obrączki ze stopu metali prostej lub zdobionej. Obok prostych ozdób salony jubilerskie niekiedy zakuwają w metal kamienie jak np. szafiry, szmaragdy, rubiny. Ilość kamieni w koronie może być różna podobnie jak ich rozłożenie. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego kamienia głównego.

Zamiast tego można wybierać też pierścionki wielokamieniowe, w których główny insert jest ozdobiony przez kilka lub nawet kilkanaście mniejszych punktów, które podkreślają jego urodę.

Przed wyborem pierścionka należy upewnić się, czy będzie on wygodny w noszeniu. Złote pierścionki 585 szerokie, które mają w sobie wiele ozdób bywają niezbyt praktyczne w codzienny użytkowaniu.

Jak dbać o pierścionki złote?

Aby złoty pierścionek zachował swój ponadczasowy blask warto zadbać o ego regularną konserwację. Niewielkie zabrudzenia możesz usunąć za pomocą ciepłej wody zmieszanej z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Metal możesz delikatnie wyszorować przy pomocy miękkiej szmatki lub szczoteczki z delikatnym włosiem.

Nigdy nie używaj twardych przedmiotów, ponieważ w ten sposób możesz porysować delikatną powierzchnię. Do pozbycia się poważnych zabrudzeń warto sięgnąć po specjalistyczny płyn do czyszczenia biżuterii, który znajdziesz w sklepach jubilerskich.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x