×

Łańcuszek i złoty medalik na chrzest

Złota biżuteria jest nie tylko cennym, ale przede wszystkim bardzo uniwersalnym prezentem, który pasuje na wiele okazji. Odpowiednio dobrana sprawdzi się również jako pamiątka chrztu, szczególnie jeśli będzie ozdobiona religijnym motywem. Delikatne złote kolczyki będą idealne na prezent a chrzest dla dziewczynki, a subtelny złoty łańcuszek z medalikiem to doskonały pomysł na prezent na chrzest dla chłopca. Asortyment biżuterii pasującej na tę wyjątkową okazję jest naprawdę ogromny i bardzo różnorodny.

Złoty łańcuszek na chrzest – tradycja, znaczenie i symbolika

Chrzest Święty jest pierwszym sakramentem świętym przyjmowanym przez Chrześcijan, a jego tradycja istnieje i trwa niezmiennie od tysięcy lat. Obmycie wodą i naznaczenie znakiem krzyża przez kapłana jest momentem uroczystym i podniosłym, ale też symbolicznym, a samo wydarzenie ważną chwilą w życiu dziecka. Ceremonia ma symbolizować zmycie grzechu pierworodnego oraz przyjęcie wiary i wstąpienie do wspólnoty chrześcijańskiej. Współcześnie, poza samą uroczystością kościelną, chrzcinom towarzyszy tradycja obdarowywania osoby przyjmującej ten sakrament. W momencie przyjmowania chrztu dziecko jest co prawda nieświadome, więc forma prezentu z okazji chrzcin teoretycznie nie ma dla niego znaczenia, jednak odpowiednia, nawet symboliczna pamiątka chrztu sprawi, że dziecko po latach przypomni sobie o tym ważnym wydarzeniu. Znalezienie idealnego prezentu jest często kłopotliwe, zwłaszcza dla przyszłych rodziców chrzestnych, na szczęście jest kilka opcji uniwersalnego podarunku z okazji chrztu.

Pamiątka chrztu nie musi być praktyczna, ale powinna być ponadczasowa. Od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych prezentów, który sprawdza się na każdą okoliczność, w tym także na chrzciny jest biżuteria. Idealnym przykładem biżuterii, która nawiązuje do charakteru tej religijnej uroczystości jest łańcuszek i zawieszony na nim złoty medalik na chrzest. Złoty łańcuszek na chrzest to symboliczny prezent, który w dniu wydarzenia będzie do niego nawiązywać, a w kolejnych latach przypominać o nim i stanie się dla dziecka cenną, sentymentalną pamiątką. Zanim prezentem wręczanym w dniu chrztu stał się popularny dziś złoty medalik, w prezencie wręczano między innymi srebrne łyżeczki, które miały zapewniać dziecku dostatek. Przy wyborze prezentu z okazji chrztu ważna jest symbolika, dlatego zgodnie z tradycją, chociaż sam chrzest jest obrzędem religijnym, to łańcuszek na chrzest nie powinien być ozdobiony krzyżem. Według przesądów krzyż symbolizuje nałożenie ciężaru na barki dziecka i może być powodem jego przyszłych niepowodzeń.

Łańcuszek czy kolczyki na chrzest – czym się kierować przy wyborze idealnego prezentu?

Dziś podarunkiem z okazji chrztu dziecka najczęściej jest łańcuszek – na chrzest najczęściej wybiera się złote łańcuszki. Prezentem nie musi być tradycyjny łańcuszek i złoty medalik na chrzest, można go z powodzeniem zastąpić inną formą biżuterii. Istnieją ozdoby dedykowane temu ważnemu wydarzeniu, znajdują się wśród nich między innymi przeróżne zawieszki, które mogą być świetną alternatywą dla klasycznych medalików. Najpopularniejszą jest aniołek na chrzest, ozdoba nadaje się na tę okazje równie dobrze co medalik. Złoty łańcuszek na chrzest ozdobiony taką zawieszką z motywem anioła i wręczony dziecku będzie nie tylko cenną i trwałą pamiątką tego wyjątkowego dnia, ale też symbolem przyjęcia Chrztu Świętego. Anioł jest przede wszystkim symbolem wiary i duchowej troski, jednak symbolizuje również czystość, niewinność i doskonałość, czyli wszystkie cechy, jakimi można określić małego człowieka, który dopiero co przyszedł na świat. Aniołek na chrzest może być skromny w formie prostej , klasycznej zawieszki, lub ozdobiony np. cyrkoniami. Łańcuszek i aniołek na chrzest nie są jedyną możliwością, równie dobrze sprawdzi się gołąb symbolizujący pokój oraz niewinność i czystość, ale też będący symbolem Ducha Świętego.

Złoty łańcuszek na chrzest z zawieszką sprawdzi się zarówno jako prezent dla chłopca jak i dla dziewczynki, bez względu na formę zawieszki, jednak w drugim przypadku świetnym pomysłem na prezent mogą się okazać także kolczyki na chrzest. Decydując się na taki prezent warto pamiętać o kilku zasadach, kolczyki na chrzest powinny być przede wszystkim dopasowane do wieku malucha, muszą być bezpieczne i mieć odpowiedni rozmiar.

W momencie wręczania pamiątki chrztu dziecko jest nieświadome jej znaczenia, aby kolczyki czy złoty medalik na chrzest nawet po latach przypominały o tym wydarzeniu, warto zadbać o ich personalizację. Z pomocą graweru z datą i imieniem można uwiecznić ten ważny moment, dzięki temu łańcuszek, medalik czy kolczyki na chrzest staną się dla dziecka ważną i cenną pamiątką.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x