×

Puzderka

Sekretnik złoty

Sekretnik to wyjątkowy prezent o sentymentalnym znaczeniu, który pozwala zachować niewielki drobiazg przy sobie. Ozdobne puzderko może być noszone jako element większego kompletu biżuterii lub unikalna ozdoba, która będzie kojarzyła Ci się z wyjątkową osobą, wydarzeniem lub przygodą. Sprawdź naszą ofertę i wybierz sekretnik złoty, który przechowa Twoje najważniejsze wspomnienia.

Dlaczego złoty sekretnik?

Złoto to kruszec, który towarzyszy nam od tysiącleci. Od zawsze przykuwał naszą uwagę swoim ponadczasowym pięknem, unikalnym blaskiem. Dzisiaj złota biżuteria należy do najchętniej kupowanych ozdób na całym świecie. Podkreśla szyk, styl i zamożność noszącej ją osoby.

Nosząc złotą biżuterię pamiętaj, aby nie mieszać różnych kruszców. Łączenie ze sobą złota, srebra i platyny sprawia, że cała kompozycja staje się chaotyczna, a eleganckie złoto niknie w otoczeniu bardziej poślednich ozdób.

Sekretnik złoty to biżuteria, którą łatwo dopasujesz do urody, wieku i stylu każdej kobiety. Ogrom dostępnych wzorów pozwala wybierać między bardziej ozdobnymi i mniej fantazyjnymi ozdobami.

Do czego służy sekretnik złoty?

Ozdobne puzderko możesz wykorzystać do przechowywania drogiego Ci drobiazgu związanego z ważną osobą. To może być malutkie zdjęcie, kosmyk włosów lub kamyk znaleziony nad morzem albo liścik z wyznaniem. Noszona nad sercem biżuteria sprawia, że wyróżniasz się z tłumu i jednocześnie podkreślasz więź, która łączy Cię z pamiątką.

Sekretnik złoty to doskonały pomysł na prezent dla każdej kobiety, która ceni sobie przywiązanie i dba o relacje z innymi osobami. Świetnie sprawdzi się jako drobiazg na urodziny lub imieniny, rocznicę albo inne ważne wydarzenie.

W sklepach z biżuterią znajdziesz różnego rodzaju złote sekretniki. Te większe będą doskonale prezentowały się na szyi. Z kolei nieco mniejsze modele możesz nosić nawet na bransoletce na nadgarstku.

Jak wybrać puzderko na pamiątki?

Wybierając sekretnik złoty powinnaś zwrócić uwagę na preferencje osoby, która będzie go nosiła. Ozdobne puzderko z grawerowanymi liniami tworzącymi skomplikowany wzór będzie wyglądało świetnie w towarzystwie innych ozdób z motywem roślinnym lub innym, bogato zdobionym. To dobry wybór na wyjątkowe okazje, które wymagają noszenia niecodziennych ozdób.

Z kolei puzderko gładkie, o zachowawczym wyglądzie najlepiej prezentuje w towarzystwie codziennej stylizacji, którą nosisz do pracy lub podczas spotkania ze znajomymi.

Sekretnik złoty może mieć też różny kształt. Najpopularniejsze są rozkładane medalioniki w kształcie serduszek, które podkreślają emocjonalny charakter biżuterii. Znajdziesz także sekretniki okrągłe, a także w formach bardziej fantazyjnych, np. pirackiej skrzyni na skarby. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości, zasobności portfela i okazji na jaką chcesz podarować biżuterię.

Wybierając puzderko na łańcuszku zwróć również uwagę na długość wisiorka. W zależności od rodzaju splotu, grubości ogniw oraz rodzaju zawieszki może on być krótki (tak, aby był dobrze widoczny pod szyją) lub długi (wtedy skryje się pod ubraniem, choć można go też nosić na zewnątrz).

Jaka próba złota będzie dla Ciebie najlepsza?

Puzderka wykonane ze złota różnią się między sobą nie tylko kształtem, wielkością i zdobieniami, ale także próbą kruszcu. Próba to inaczej ilość jednostek masy kruszcu w danym wyrobie. Wyróżnia się aż 7 różnych prób złota – od 333 (zawartość złota 33,3%) aż do 999 (zawartość złota 99,9%). W sprzedaży najczęściej znajdziesz biżuterię o próbie:

  • 333;
  • 585;
  • 750.

Im większa w wyrobie jest zawartość złota, tym jego wartość i cena będą wyższe. Ilość kruszcu pomaga także ustalić właściwości fizyczne wyrobu. Biżuteria wyższej próby łatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym, zarysowaniu lub deformacji, dlatego należy z nią bardzo uważać. Z kolei niska próba nie zapewni odpowiednio głębokiego koloru, a sama biżuteria będzie niewiele warta.

Puzderko wykonane ze złota próby 333 wyróżnia się wysoką trwałością, nie jest kruche. Taka ozdoba jest też znacznie tańsza – i mniej wartościowa – niż wyższe próby. Uniwersalnym wyborem będzie puzderko o próbie 585. Łączy ono wysoką trwałość ze stałością barwy i umiarkowanie wysoką ceną. Próba 750 zarezerwowana jest dla biżuterii na wyjątkowe okazje. Takie ozdoby często zawierają w sobie również kamienie szlachetne (ze względu na wysoką plastyczność złota).

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl