×

Złote serduszka

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele możliwości wyrażania uczuć, a jednym z tych najpopularniejszych obok słów i czynów jest prezent podarowany od serca. Podarunek otrzymany od ukochanej osoby zawsze jest powodem do radości, tym bardziej jeśli takim prezentem okazuje się piękna biżuteria. Może nią być np. symboliczne złote serduszko przeznaczone do zawieszenia na szyi. Złote serduszka w formie uroczej zawieszki to doskonały pomysł na prezent, dzięki któremu bez względu na okoliczność można nie tylko w bardzo prosty sposób wyrazić swoje uczucia, ale jednocześnie sprawić przyjemność osobie ważnej i bliskiej sercu.

Złote serduszka – biżuteria na prezent od serca

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem” – to kultowe motto, którego znaczenia prawdopodobnie nikomu nie trzeba tłumaczyć. Serce już w czasach starożytnych było uznawane za miejsce będące siedzibą uczuć, dlatego od wieków jest największym symbolem miłości, namiętności oraz przywiązania – uczuć, których nie widać i które tak ciężko jest wyrazić słowami. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą znacznie ułatwić wyrażenie tego wyjątkowego uczucia.

Kształt serca może przybierać różne formy i w wersji symbolicznej jest nieco inny niż w rzeczywistości, a jego kolor kojarzy się głównie z intensywną czerwienią, jednak nawet mimo nieznacznych różnic zawsze nawiązuje do uczuć. Złote serce jako biżuteria będzie miało dokładnie taki sam przekaz. Osobie bliskiej sercu można podarować złote serce w dowolnej formie, a jedną z opcji jest złote serduszko zawieszka, którą obdarowana osoba zawsze będzie mogła mieć przy sobie. Nawet niewielkie złote serduszko zawieszone na szyi będzie wspaniałą ozdobą dekoltu, a przy okazji wyjątkowo cenną pamiątką z oczywistym przekazem. Zawieszka serce od razu wywołuje skojarzenia z miłością, jednak wbrew pozorom symbolika serca nie dotyczy jedynie uczucia łączącego dwoje zakochanych ludzi. Serce może być również oznaką miłości rodzicielskiej, siostrzanej, a nawet przyjacielskiej. Złote serduszko może mieć formę subtelnej lub bardziej wyrazistej połyskującej zawieszki, która w połączeniu z delikatnym łańcuszkiem stanie się oryginalnym pomysłem na prezent na dowolną okazję. Niewielka, złota zawieszka serce wręczona ukochanej osobie na walentynki czy rocznicę ślubu to wspaniały sposób na wyrażenie uczuć, a złote serduszko podarowane w ramach prezentu na dzień matki, urodziny czy na święta, a nawet bez okazji będzie niezwykle cennym, trwałym i sentymentalnym prezentem od serca.

Złote serduszko – zawieszka dla każdego

Złote serduszka w formie zawieszek od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i każdego roku są wybierane na prezent przy okazji urodzin, świąt, walentynek czy rocznic. Istnieje bardzo wiele wariantów takiej biżuterii, więc można ją dobrać odpowiednio do okazji i upodobań obdarowywanej osoby.

  • Serduszko złote wysadzane połyskującymi cyrkoniami w jednym lub kilku kolorach doskonale sprawdzi się jako prezent na szczególną okazję, np. okrągłą rocznicę ślubu, urodziny czy jubileusz. Zawieszka może mieć kształt pełnego serca i być ozdobiona pojedynczym kamieniem lub w całości pokryta drobnymi cyrkoniami, lub subtelnego wisiorka w formie obrysu serca wysadzanego drobnymi kamieniami.
  • Złote serce w formie medalionu z otwieranym sekretnikiem i miejscem na zdjęcie to oryginalna, ale też ponadczasowa biżuteria i przy okazji świetny pomysł na prezent dla przyjaciółki, mamy lub babci. Złote serduszka jako puzderka mogą mieć różne kształty, od tych najbardziej klasycznych, gładkich, po te ozdobione tłoczonym wzorem, cyrkoniami czy grawerem z dedykacją.
  • Klasyczne, gładkie lub ażurowe złote serduszko jako przywieszka do łańcuszka w stylu modnej celebrytki będzie wspaniałym, symbolicznym prezentem na walentynki lub na urodziny. Złote serduszka celebrytki również są dostępne w kilku rozmiarach i wzorach, mogą być też dwustronne lub wykonane z kilku odcieni złota.

Jeśli złote serce ma być podarunkiem dla osoby lubiącej niebanalne rozwiązania, warto postawić na bardziej oryginalną ozdobę. Serduszko złote w bardziej nieoczywistej wersji może mieć formę ażurowej rozety stworzonej z połączonych ze sobą serc czy serca umieszczonego w okręgu. Zawieszka ze złotym serduszkiem może być też połączona z innymi symbolami, które w duecie z sercem będą miały jeszcze silniejszy przekaz.

  • Znak nieskończoności przybierający formę odwróconej ósemki symbolizuje trwałość i nieskończoność, więc można mu przypisać znaczenie silnego i nieprzerwanego uczucia. Symbol można połączyć zarówno z uczuciem miłości, jak i przyjaźni.
  • Symbol klucza jest przede wszystkim znakiem tajemnicy i wiedzy, ale w wersji biżuteryjnej może oznaczać również „klucz do serca”, szczególnie jeśli to właśnie złote serce będzie kłódką z miejscem na klucz.
  • Kotwica jest kojarzona z symbolem spokoju, cierpliwości oraz bezpieczeństwa, a także pewności i wierności – połączona z sercem będzie bardzo oczywistym komunikatem.
  • Połączenie dwóch serc bez względu na ich rozmiar i ułożenie będzie z kolei oznaczało miłość pomiędzy dwoma osobami.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x