×

Charmsy & Beadsy

Złota zawieszka charms

Bransoletka na charmsy jest oryginalną, ale jednocześnie bardzo uniwersalną biżuterią, która idealnie nadaje się na prezent bez względu na okazje oraz wiek obdarowywanej osoby. Czym się wyróżnia? Złota bransoletka do charmsów jest ozdobą, którą można nosić na wiele sposobów i samodzielnie decydować o jej wyglądzie oraz w dowolnym momencie go modyfikować. To biżuteria, przy której tworzeniu jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia i pojemność łańcuszka, na którym zawieszone będą charmsy – złote, wiszące ozdoby o klasycznych lub fantazyjnych formach, przeznaczone do nawlekania lub przypinania na bransoletkę.

Bransoletka do charmsów – biżuteria, która nie wychodzi z mody

Bransoletka do charmsów to rodzaj oryginalnej biżuterii modułowej, która nie bez powodu w ostatnim czasie bije rekordy popularności i od wielu lat nie wychodzi z mody. Spośród dziesiątek innych ozdób wyróżnia ją oryginalny wygląd oraz możliwości stworzenia dowolnej kompozycji z wykorzystaniem dekoracyjnych zawieszek, które są dostępne w wielu różnorodnych wzorach i rozmiarach. Ozdobą przeznaczoną do zawieszania na łańcuszku i modyfikowania wyglądu bransoletki jest zawieszka charms. Jedną z największych zalet tego typu biżuterii jest możliwość samodzielnego stworzenia kompozycji z jednego lub kilku charmsów, a także ich wymiany lub dołożenia nowych w dowolnym momencie i w zasadzie bez ograniczeń. Bransoletka do charmsów pozwala na skonstruowanie spersonalizowanej ozdoby dla każdego i na każą okazję, zarówno w wersji minimalistycznej, jak i bardziej ozdobnej, w zależności od wybieranych dodatków.

Bransoletka na charmsy jest świetnym sposobem na obdarowanie bliskiej osoby symbolicznym, spersonalizowanym i zarazem sentymentalnym prezentem. Zawieszka charms może mieć np. formę amuletu, wówczas idealnie sprawdzi się ozdoba w kształcie czterolistnej koniczyny czy podkowy, ale może też nawiązywać do zainteresowań, imienia czy ważnego wydarzenia obdarowywanej osoby np. jako inicjał, cyfra czy motyw związany z jej pasją. Prosty łańcuszek i pojedyncza zawieszka do bransoletki podarowana od serca to baza, która może stać się idealnym początkiem do stworzenia wyjątkowej biżuterii na lata. Z pomocą każdej kolejnej zawieszki obdarowana osoba będzie mogla upamiętniać ważne dla siebie wydarzenia, wyrażać emocje lub po prostu podkreślić swój styl.

Złoty łańcuszek i ozdobny charms–bransoletka o niezwykłej mocy

Pierwsze ozdoby przypominające dzisiejsze bransoletki z charmsami istniały już w czasach starożytnych, wtedy nadgarstki były ozdabiane głównie rzemykami z zawieszonymi na nich ozdobami z kamieni, metalu lub muszli. W dawnych czasach zawieszka do bransoletki nie była przypadkową ozdobą, pełniła bardzo ważną funkcję ochronną, stąd też jej dzisiejsza nazwa. Określenie „charms” oznacza w dosłownym tłumaczeniu „urok”, a zawieszka charms miała za zadanie odganiać złe uroki i przynosić szczęście noszącej ją osobie.

Współcześnie bransoletka do charmsów oraz ozdobna zawieszka do bransoletki po raz pierwszy pojawiły się na rynku pod koniec XIX wieku. Pierwszy model bransoletki z wiszącą ozdobą został wprowadzony na rynek przez luksusową, amerykańską markę jubilerską Tiffany and Co. w 1889 roku. Był to subtelny, klasyczny łańcuszek z zawieszonym pojedynczym sercem, który stal się później kultowym symbolem marki Tiffany. Po latach zapomnienia bransoletka na charmsy ponownie pojawiła się na rynku dopiero w latach 50. XX wieku, przez prawie dekadę zawieszka charms była ulubioną ozdobą amerykańskich nastolatek. W obecnej formie biżuteria pojawiła się na rynku dopiero w 2000 roku i od ponad 20 lat jej popularność nie maleje. Czy wciąż przynosi szczęście i chroni przed urokami? Tego może być pewien tylko ten, kto nosi charmsy do bransoletki.

Zawieszka do bransoletki – okazała, złota zawieszka charms, minimalistyczny beads, a może 2w1?

Złota zawieszka charms występuje dziś w dwóch wariantach, które różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem. Pierwsza opcja to klasyczne ozdoby charms–zawieszki w formie wiszącej, zazwyczaj złożone z kilku połączonych ze sobą fragmentów często ozdobionych połyskującymi kamieniami oraz elementu służącego do przypięcia lub nawleczenia ich na bransoletkę. Drugim są ozdoby o nazwie beads, czyli pojedyncze, ozdobne koraliki w bardziej minimalistycznej odsłonie, przeznaczone do nawlekania na łańcuszek zamiast charmsów, jako ich uzupełnienie lub w formie separatora dla kolejnych zawieszek.

W towarzystwie klasycznego łańcuszka złota zawieszka charms zawsze pięknie prezentuje się na nadgarstku, zarówno solo, jak i w towarzystwie innych ozdób. Zestawiając ze sobą kilka lub kilkanaście zawieszek z ulubionymi wzorami można stworzyć niepowtarzalną biżuterię pasującą do codziennych, casualowych stylizacji, z kolei pojedyncza, złota zawieszka charms ozdobiona subtelnym , minimalistycznym motywem pozwoli uzyskać delikatną ozdobę, która doskonale sprawdzi się do eleganckiego, wieczorowego stroju.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl