×

Łańcuszek pancerka

Złota biżuteria to ponadczasowa ozdoba, która zawsze wygląda wyjątkowo. Przyciąga wzrok głęboką, piękną barwą bez względu na ubiór, elegancki lub codzienny. Coraz częściej stanowi też element odważnej ekspresji wśród mężczyzn. Łańcuszek pancerka to jeden z najbardziej typowych splotów biżuterii męskiej. Pancerka może być noszona zarówno samodzielnie jako łańcuch, jak i jako podstawa do nieśmiertelnika lub krzyżyka. Jak ją wybierać i jak dbać o łańcuszek złoty pancerka?

Jak wygląda splot pancerka?

Splot pancerka składa się z połączonych ze sobą jednakowych ogniw. Są one lekko spłaszczone i mogą przywodzić na myśl pancerz. Stąd też wywodzi się najprawdopodobniej obiegowa nazwa pancerka. Ogniwa tworzące łańcuszek pancerka mogą być różnych rozmiarów. Te największe (od 8 mm wzwyż) przyciągają uwagę i najlepiej prezentują się bez żadnych dodatkowych elementów. Im mniejsze oczka, tym bardziej subtelny będzie cały łańcuszek. Najdrobniejsze pancerki męskie na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od innego rodzaju splotów.

Pancerki męskie wyróżniają się nieskomplikowaną budową, która dodaje im uroku, ale jednocześnie zwiększa wytrzymałość biżuterii i sprawia, że trudno ją przypadkowo zerwać. Dobrze dopasowana pancerka nie będzie przeszkadzała nawet podczas wysiłku fizycznego. To dlatego łańcuszek pancerka cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn.

Splot pancerka może występować w różnym kształcie ogniw. Najczęściej widuje się owalne lub okrągłe oczka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć pancerkę z oczek prostokątnych.

Pancerka w klasycznej wersji jest lekko szlifowana pod odpowiednim kątem (tzw. żyletka) tak, aby odbijała światło. Dzięki temu łańcuch jest lepiej widoczny i wydaje się błyszczeć w słońcu. Łańcuszek pancerka ze złota może być sprzedawany z różnego typu metalu szlachetnego – jako klasyczne złoto żółte, białe lub różowe.

Pancerka męska. Jak ją wybierać?

Łańcuszek złoty pancerka powinien być dobierany tak samo jak wszystkie inne naszyjniki, według pożądanej długości. Typowy męski rozmiar pancerki męskiej to 50-55 cm. Jest ona lekko widoczna pod szyją, ale nie wygląda ostentacyjnie. Dłuższy łańcuch będzie dobrze prezentował się na zewnątrz ubrania. Krótszy będzie mocno dopasowany.

Łańcuszek złoty pancerka powinien być wybrany w taki sposób, aby opowiadał właściwą historię i prezentował wartości istotne dla noszącego. To dlatego niektóre osoby wieszają na nim zawieszki lub krzyżyki. Im łańcuszek drobniejszy, tym ozdoba powinna być mniejsza i na odwrót. Masywne ogniwa najlepiej prezentują się samodzielnie lub w towarzystwie dużych zawieszek.

Łańcuszek złoty pancerka to dobry pomysł na prezent urodzinowy, ślub lub rocznicę. Zawieszenie na niej np. nieśmiertelnika daje możliwość grawerunku i utrwalenia w pamięci ważnej daty.

Bransoletka pancerka czy łańcuszek?

Splot pancerka bywa również wykorzystywany jako metoda łączenia ze sobą ogniw w bransoletkach. Bransoletka pancerka stanowi uzupełnienie stylizacji podobnie jak łańcuszek. Może być noszona na tym samym nadgarstku, co zegarek lub przeciwnym.

Bransoletki pancerki mogą być wykonane z drobnych ogniw, choć często widuje się masywne oczka, które dobrze znoszą przypadkowe szarpnięcia lub uderzenia. Typowa bransoletka pancerka jest lekko szlifowana, ale w sklepach z biżuterią łatwo dostać również modele matowe, oksydowane, a nawet zdobione siateczką delikatnych nacięć.

Złota pancerka męska. Jak o nią dbać?

Złota pancerka męska wymaga regularnej pielęgnacji, aby zachować swój wyjątkowy wygląd. Do podstawowej konserwacji wystarczy ciepła woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub mydła oraz miękka szmatka lub szczoteczka. Jeśli zabrudzenia nie są duże, powinno dać się je łatwo usunąć, choć możliwe, że zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Kiedy zwykłe zabiegi nie pomagają warto wyposażyć się w specjalny preparat do czyszczenia złota, który łatwo kupić w salonach jubilerskich. Nawet silnie zabrudzona złota pancerka męska po takiej kuracji będzie wyglądała jak nowa.

Warto jednak pamiętać, aby do czyszczenia złota nie wykorzystywać szczotek o twardym włosiu (a tym bardziej szczoteczek drucianych). Złoto jest miękkim metalem, który łatwo zarysować przykładając zbyt dużo siły podczas zabiegów czyszczących. W efekcie może ono stracić swój blask i konieczne będzie polerowanie matowych plam.

Złota pancerka męska to ponadczasowa ozdoba, która może być noszona zarówno do garnituru, jak i do zwykłego t-shirtu. Podkreśla charakter, styl i indywidualizm noszącego sprawiając, że wyróżnia się on z tłumu, ale jednocześnie nie robi tego w sposób nachalny.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x