×

Złoty łańcuszek męski

Łańcuchy złote męskie to popularny typ ozdoby, który pozwala wyrazić siebie, swoje przekonania i jednocześnie wygląda subtelnie, ale elegancko. Męski złoty łańcuszek może być samodzielną ozdobą, ale doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie innego rodzaju biżuterii, np. sygnetu lub zegarka. W naszej ofercie znajdziesz proste i masywne złote łańcuchy na szyję i męskie naszyjniki wykonane z cienkiego splotu ogniw. Sprawdź naszą ofertę i wybierz biżuterię dla siebie.

Dlaczego złote naszyjniki męskie są tak popularne?

Złoto to metal szlachetny, który towarzyszy człowiekowi od tysiącleci. Przez wieki był używany m.in. do wytwarzania ozdób oraz biżuterii i pod tym względem niewiele się zmieniło. Wykorzystanie złota w jubilerstwie ma wiele zalet. Przede wszystkim czysty kruszec jest bardzo miękki i łatwo go kształtować. To dlatego męskie naszyjniki występują w tak wielu wzorach, odcieniach i fakturach.

Złoto to także ciepłe, przyjemne dla oka barwy. Doskonale pasją do niemal wszystkich stylizacji ubioru, karnacji i typów urody. To ważne, ponieważ naszyjniki męskie, podobnie jak kobiece powinny być wybierane z myślą o konkretnej osobie.

Łańcuszek dla mężczyzny to symbol statusu, zamożności. Zakładając łańcuch na szyję można podkreślić pewność siebie, zdecydowanie i niezależności. Niekiedy naczyjniki męskie mogą służyć również jako baza dla zawieszenia na nim innych ozdób. Przykładem może być złoty łańcuszek męski z krzyżykiem, który pokreśla istotne dla noszącego wartości i światopogląd.

Naszyjniki męskie będą dobrym pomysłem na każdą okazję. Sprawdzą się jako prezent na urodziny lub imieniny, rocznicę, a także z okazji sukcesu zawodowego.

Rodzaje złotych łańcuszków męskich

Złote łańcuszki męskie występują w wielu różnych wariantach. W sklepach z biżuterią znajdziesz zarówno proste i cienkie łańcuszki męskie złote, jak i modele bardziej masywne, grawerowane lub ornamentowane. Które sploty złotych łańcuszków męskich są szczególnie popularne?

Splot pancerka

Splot zwany pancerką to ogniwa, które łączą się ze sobą na podobieństwo fragmentów pancerza (stąd obiegowa nazwa). Taka konstrukcja złotego łańcucha jest wytrzymała, solidna i dobrze znosi przypadkowe szarpnięcia. W salonach znajdziesz zarówno pancerki bardzo cienkie, wykonane z niezwykle drobnych fragmentów, ciasno ze sobą spleconych. Taką konstrukcję zazwyczaj mają złote łańcuszki z krzyżykiem męskie. Splot może być również masywny. W takiej sytuacji złoty łańcuch męski będzie służył jako samodzielna ozdoba.

Splot figaro

Splot typu figaro polega na przeplataniu kilku drobnych ogniw jednym większym. Wszystkie elementy są lekko wydłużone i spłaszczone,a niekiedy także szlifowane dla większego połysku. Złoty łańcuszek męski próba 585 w tym typie jest nieco mniej oczywisty niż pancerka. Dobrze sprawdzi się jako samodzielna ozdoba, choć część mężczyzn lubi nawlekać na niego dodatkowe ozdoby.

Splot bizantyjski

Łańcuch ze złota w stylu bizantyjskim wygląda zupełnie inaczej niż poprzednie dwa style. Ogniwa są splecione ze sobą ciasno i w taki sposób, że każde z nich przechodzi przez cztery następne. Uroki złotego naszyjnika męskiego w stylu bizantyjskim są widoczne zwłaszcza w modelach, gdzie producent zdecydował się na połączenie ze sobą złota w różnych odcieniach, np.,klasycznego, różowego i białego.

Złote łańcuszki męskie są również często plecione we wzór określany jako wąż. Polega on na bardzo ciasnym spleceniu ze sobą poszczególnych fragmentów metalu w taki sposób, że wprawdzie widać łączenia między nimi, ale ogniw nie da się wyraźnie rozdzielić. Złoty łańcuch męski typu wąż najczęściej będzie cienki, aby umożliwić wzajemne przemieszczanie się elementów.

W stosunku do np. pancerki lub figaro sploty wężowe mają zasadniczą wadę – łatwo je uszkodzić poprzez przypadkowe ściśnięcie ze sobą dwóch ogniw położonych blisko siebie. Ten złoty łańcuszek męski trzeba wyginać płynnie i ostrożnie.

Jak wybrać złoty łańcuch męski?

Złoty łańcuszek męski powinien być dopasowany do fizjonomii i preferencji danej osoby. Każdy łańcuszek męski opowiada jakąś historię. Zastanów się, do jakich ubrań będziesz go nosił i co chcesz w ten sposób wyrazić. Pamiętaj, że łańcuszek męski zupełnie inaczej wygląda na zwykłym t-shircie, a inaczej, kiedy chowa się pod koszulą.

Jeżeli złoty łańcuszek męski nie jest Twoją jedyną ozdobą i np. masz na nadgarstku zegarek, zadbaj o spójność między poszczególnymi wyrobami metalowymi. Powinny być wykonane z tego samego surowca i w podobny sposób (także jeśli chodzi o odcień i fakturę. W ten sposób unikasz wprowadzenia chaosu w obrazie swojej sylwetki.

Wybierając złoty łańcuch męski warto zwrócić uwagę również na jego długość. Typowe modele mają 50 -55 cm. Są dyskretne i mało widoczne. Im łańcuszek męski będzie krótszy, tym lepiej widać go nad koszulą. Z kolei biżuteria o długości 60-80 cm nadaje się do noszenia w zasadzie wyłącznie na zewnątrz ubrania i mocno przyciąga uwagę.

Wybierając złotą biżuterię upewni się, że nie zawiera ona niklu. Dodatek tego metalu może powodować skórne reakcje alergiczne.

Jak dbać o złoty łańcuszek męski?

Łańcuszek złoty męski powinien być regularnie pielęgnowany. Tylko w ten spośób można zachować jego blask i wyjątkowy wygląd. Pamiętaj, aby w pierwszej kolejności zawsze wykorzystywać najprostsze metody, np. ciepłą wodę z dodatkiem mydła. Dopiero kiedy te rozwiązania nie pomogą wypróbuj profesjonalne preparaty czyszczące, które dostaniesz w każdym salonie jubilerskim.

Jeśli chcesz wyczyścić łańcuszek złoty męski nigdy nie używaj do tego skoncentrowanych chemikaliów domowych. Złoto można czyścić za pomocą delikatnego roztworu np. kwasku cytrynowego, ale upewnij się najpierw, że roztwór nie jest zbyt mocno stężony.

Łańcuszek męski to ponadczasowa ozdoba, która uzupełni starannie dopracowany wizerunek i sprawdzi się w każdych okolicznościach.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x