Nie zwlekaj z zakupami - 29.05 do 02.06 - nastąpi przerwa urlopowa
×

Złoty łańcuszek damski

Złote łańcuszki damskie z zawieszkami lub bez dodatków, są od lat jedną z najchętniej wybieranych ozdób. Długi złoty łańcuszek z okazałą przywieszką, subtelny łańcuszek celebrytka lub łańcuszek o oryginalnym splocie jako samodzielna ozdoba. Złoty łańcuszek damski 585 w każdej konfiguracji prezentuje się doskonale.

Łańcuszek celebrytka – biżuteria nie tylko dla celebrytów

Charakterystyczne złote łańcuszki damskie z zawieszkami zostały zapoczątkowane przez gwiazdy i bardzo szybko zyskały popularność także wśród zwykłych śmiertelników. Popularny łańcuszek celebrytka to subtelny, cienki łańcuszek złoty damski, który w połączeniu z niewielką złotą zawieszką tworzy delikatny naszyjnik Gwiazdka, litera, serce, krzyżyk, znak nieskończoności czy najzwyklejsze kółko to tylko kilka z dziesiątek możliwych wariantów.

Złote łańcuszki damskie z zawieszkami to uniwersalna ozdoba i idealny pomysł na spersonalizowany prezent, który sprawdzi się na każdą okazję. Łańcuszek złoty damski może być noszony na co dzień i na szczególne okazje, zarówno w wersji casualowej, jak i bardziej eleganckiej. Łańcuszki damskie mają tę zaletę, że można je połączyć z dowolną przywieszką. Dzięki temu nawet najprostsze łańcuszki złote, o delikatnym i klasycznym splocie, mogą w połączeniu z efektowną zawieszką stworzyć duet idealny. Odpowiednio dobrany łańcuszek na szyję stanie się nie tylko ozdobą dekoltu, ale też wspaniale podkreśli urodę i może być świetnym uzupełnieniem stylizacji zarówno codziennych, jak i wieczorowych. Złoty łańcuszek damski może być cienki i subtelny, jedynie delikatnie połyskujący w świetle lub nieco bardziej okazały, cięższy i wybijający się na pierwszy plan. Najchętniej wybieraną opcją w ostatnich latach jest delikatny, cienki, złoty łańcuszek celebrytka – wzór, który pojawił się na rynku całkiem niedawno i stał się modny właśnie dzięki celebrytom.

Łańcuszki złote i ich sploty

Dawniej zloty łańcuszek kojarzył się tylko z jednym, klasycznym modelem. Dziś łańcuszki złote występują w bardzo wielu wariantach. Złote łańcuszki damskie mogą różnić się od siebie nie tylko długością, ale też rodzajem splotu.

 • Anker to najbardziej klasyczny wzór stworzony z połączonych ze sobą spłaszczonych i lekko wydłużonych oczek, w tej wersji złoty łańcuszek damski może występować w różnych rozmiarach od tych najcieńszych, po ciężkie i bardziej masywne.
 • Splot garibaldi jest nieoczywistym splotem stworzonym z przeplatających się naprzemiennie podwójnych oczek tworzących szykowny łańcuszek damski, który nie nie potrzebuje żadnych dodatkowych ozdób.
 • Splot bizantyjski to okazały i masywny łańcuszek damski zbudowany z potrójnych, a nawet poczwórnych ogniw przeplatanych ze sobą.
 • Rolo to wariacja na temat klasycznego łańcuszka, czyli model stworzony z połączonych ze sobą okrągłych, większych lub mniejszych oczek o regularnych kształtach.
 • Linka lub żmijka to najbardziej subtelny łańcuszek damski zbudowany z drobnych, ściśle przylegających do siebie oczek - dzięki niewidocznym łączeniom jest wyjątkowo błyszczący i wspaniale komponuje się z delikatnymi zawieszkami np. jako łańcuszek- celebrytka.
 • Singapur to delikatny łańcuszek damski zbudowany z drobnych, spłaszczonych oczek i lekko skręcony, przez co pięknie się mieni i doskonale komponuje z lekkimi przywieszkami.
 • Kostka jest odmianą splotu ankier, w której zaokrąglone oczka zostały zastąpione kwadratowymi ogniwami, łańcuszki złote tego typu idealnie komponują się z większymi i cięższymi zawieszkami, tworząc np. naszyjnik z opalem lub innym kamieniem szlachetnym.
 • Kordel jest nieco grubszym i bardziej masywnym, a przy okazji bardzo dekoracyjnym wariantem splotu, w którym złoty łańcuszek damski przypomina sznur, można go połączyć z dowolną zawieszką, ale równie dobrze wygląda bez dodatków.
 • Lisi ogon to rodzaj grubego i gęstego splotu idealny do noszenia jako samodzielna ozdoba na szyi lub nadgarstku. Łańcuszek damski stworzony jest z kilku pojedynczych fragmentów przeplatanych ze sobą ściśle na wzór warkocza.
 • Mona lisa to efektowny i oryginalny splot, łańcuszek złoty damski stworzony jest z dwóch rozmiarów oczek połączonych ze sobą naprzemiennie i można go nosić solo lub połączyć z dowolną zawieszką.
 • Pancerka to rodzaj grubszego splotu, z którego powstają bardziej masywne łańcuszki Złote, grube i ciężkie oczka najlepiej prezentują się jako samodzielna ozdoba np. w formie bransolety lub naszyjnika.
 • Figaro to splot przypominający pancerkę, ale złożony z dwóch rozmiarów ogniw, najczęściej co drugie lub co trzecie oczko w standardowym rozmiarze zastąpione jest jednym wydłużonym, tworząc okazały łańcuszek Złoty damski łańcuszek w tej formie również nie potrzebuje dodatkowych ozdób.
 • S-pancer, czyli lżejsza i bardziej dekoracyjna odmiana pancerki z cieńszymi i ściślej połączonymi ze sobą ogniwami to splot, przy którym złote łańcuszki damskie również nie potrzebują dodatków.
 • Splot kulkowy to nowoczesny model powstały z połączenia ze sobą drobnych złotych kulek, złote łańcuszki damskie o tym splocie idealne nadają się do nieśmiertelników.
 • Kłos to naprzemiennie ułożone ogniwa tworzące splot w kształcie kłosa zboża.
 • Bismarck jest szerokim splotem, do którego wykorzystywane są co najmniej dwa złote łańcuszki połączone ze sobą równolegle.
 • Taśma to złoty łańcuszek damski zbudowany z cienkich, spłaszczonych i gęsto ułożonych ogniw, przeznaczony głównie do noszenia solo.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x