Nie zwlekaj z zakupami - 29.05 do 02.06 - nastąpi przerwa urlopowa
×

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów to jeden z elementów męskiej stylizacji. Mogą mieć bardzo prostą lub ażurową i rozbudowaną formę, ale zawsze powinny pasować do pozostałych elementów stroju. Wtedy doskonale uzupełniają wizerunek i nadadzą mu zupełnie nowy wygląd. Jak wybierać złote spinki do mankietów i na co warto zwrócić uwagę?

Jak nosić spinki do mankietów?

Warto pamiętać, że spinki do koszuli powinny uwzględniać rodzaj ubrania jakie zakładasz. Obecnie spinka do mankietu to raczej rzadkość, a większość koszul jest zupełnie do nich niedostosowana. Mankiety są zapinane na guziki i nie ma możliwości ich modyfikacji. Można wyróżnić kilka rodzajów mankietu, do którego będą pasowały spinki do koszuli.

Najbardziej popularny jest tzw. mankiet francuski. Składa się on z dwóch usztywnionych części, które należy złożyć tak, aby spinka do mankietu mogła przejść przez obie dziurki.

Innym rodzajem koszuli, która współgra ze spinkami jest tzw. mankiet neapolitański. Jest on wyraźnie wywinięty na zewnątrz, a jego elegancja od razu rzuca się w oczy.

Koszule do których pasują spinki do mankietów zwykle zakłada się na wyjątkowe okazje. Na co dzień są one nieco kłopotliwe i chętniej decydujemy się na mniej formalne ubranie zapinane na guziki.

Spinki do koszuli najlepiej prezentują się w towarzystwie oficjalnych garniturów dwurzędowych. Stopniowe rozluźnianie savoir vivre pokazuje jednak, że coraz częściej można je nosić również co zwykłego garnituru jednorzędowego.

Jak wybierać spinki do mankietów ślubne?

O wyborze spinki do koszuli nie decyduje jedynie rodzaj mankietu, ale także typ koszuli oraz całościowa kreacja. Jeżeli koszula ma „lżejszy” krój i jest wyposażona w pojedynczy mankiet znacznie lepiej sprawdzą się niewielkie lekkie spinki wykonane z drewna, bursztynu lub innego, lekkiego materiału, a także motywy roślinne. Z kolei kiedy zakładamy typowy „ciężki” strój wieczorowy można spokojnie wybierać również większe i masywniejsze spinki do mankietów.

Spinka do mankietu zwykle występuje w jednym z dwóch wariantów – ze zdejmowanym trzpieniem lub blokadą odchylaną, zintegrowaną z częścią ozdobną. W pierwszy przypadku przed zamontowaniem spinki należy ściągnąć trzpień i przewlec spinkę, a następnie założyć go z powrotem. Jeśli blokady nie da się zdjąć z pewnością możesz ją odchylić tak, aby przeszła przez dziurki w mankiecie koszuli. Następnie wystarczy ją z powrotem zablokować i gotowe.

Złote spinki do mankietów zawsze należy nosić tak, aby współgrały z pozostałymi ozdobami, w szczególności z klamrą od paska, kopertą zegarka oraz spinką do krawata. Niebagatelne znaczenie ma również długość rękawa koszuli. Powinien on wystawać na około 2-3 centymetry spod rękawa marynarki tak, aby przy podawaniu dłoni złote spinki do mankietów stały się delikatnie widoczne. Zdecydowanie jednak nie powinno być ich widać przez cały czas.

Jaką próbę powinny mieć złote spinki do mankietów?

Spinki do mankietów ślubne często wykonuje się – tak jak inną ślubną biżuterię – ze złota. W salonach można znaleźć biżuterię różnej próby. Określa ona ile złota znajduje się w danym produkcie i pośrednio przekłada się na wartość ozdoby. Nigdy nie wykonuje się biżuterii z czystego złota, ponieważ byłaby zbyt miękka i podatna na uszkodzenia. Spinki do mankietów ślubne zwykle będą miały próbę 333, 585 lub 750.

Najniższa oznacza, że w metalu znajduje się 33,3% czystego złota. Taki produkt będzie odporny na uszkodzenia, ale z biegiem czasu może tracić swój wyjątkowy blask. Jego wartość jest też stosunkowo niewielka. Typowe spinki do mankietów ślubne mają próbę 585 i znajduje się w nich 58,5% czystego złota. Wyglądają bardziej elegancko niż ich tańszy odpowiednik, ale nadal są trwał i odporne na wycieranie. Najdroższa i najbardziej efektowna będą z pewnością spinki do mankietów ślubne o próbie 750. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju kruszec jest podatny na uszkodzenia, a biżuterię zakładać jedynie na najważniejsze okazje.

Spinki do mankietów, jeśli są odpowiednio noszone, mogą stanowić piękny dodatek, który sprawi, że mężczyzna będzie wyglądał nie schludnie, ale elegancko i wyróżni się z tłumu

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x