×

Złoty medalik na chrzest lub komunię

Zarówno chrzest, jak i komunika są wydarzeniami, które budzą wiele emocji. W pierwszym przypadku radość i podekscytowanie ogarnia głównie rodziców, w drugim także dzieci. Uzupełnieniem tych wyjątkowych chwil jest oczywiście elegancki strój, ale także symbole religijne, które w naszej świadomości wiążą się z przynależnością do wspólnoty. Typowe ozdoby obejmują medaliki komunijne i na chrzest. Jak je wybierać i na co zwrócić uwagę?

Dlaczego akurat złote medaliki?

Złoto jest kruszcem, który towarzyszy nam od tysiącleci. Od zarania dziejów był uważany za coś wyjątkowego, ponadczasowego i niezwykle cennego. Tak jest do dnia dzisiejszego. Złote medaliki przykuwają wzrok pieczołowitym wykonanie, dbałością o najdrobniejsze detale.

Złote ozdoby często pojawiają się w obrzędach religijnych. Podkreślają wzniosłość chwili, boski majestat i powagę sytuacji. Wieszając na piersi dziecka złoty medalik wiesz, że w tej wyjątkowej chwili prezentuje się wspaniale.

Złoty medalik dla chłopca lub dziewczynki to także uniwersalny rodzaj biżuterii, który równie dobrze będzie pasował do eleganckiego garnituru, ale także pięknej białej sukni.

Złote medaliki to prezenty, które często zostają z nami na lata. Nawet jako dorośli często spoglądamy ze wzruszeniem na biżuterię leżącą w szufladzie. Wiele osób nosi ją także jako oznakę przynależności do wspólnoty duchowej w dorosłym życiu, już jako członkowie oazy, zgrupowania katolickiego lub innej formy współwyznawania wiary.

Łatwo je schować, praktycznie nie zajmują miejsca i niezależnie od swojego przekazu duchowego prezentują niemałą wartość materialną.

Złoty medalik komunijny lub na chrzest jest też atrakcyjną alternatywą dla popularnych krzyżyków. Wybierz go jeśli zależy Ci, aby Twoje dziecko wyróżniało się wśród rówieśników.

Jak wybrać złoty medalik komunijny?

Medalik na komunię możesz wybierać samodzielnie lub razem z dzieckiem, jeśli uważasz, że jest już na tyle świadome, że potrafi samodzielnie ocenić, które wzory mu się podobają. Najprostszy złoty medalik komunijny jest gładki i oznaczone są na nim powszechnie znane symbole religijne. Tak naprawdę jednak najlepiej prezentują się złote medaliki z podobizną Świętej Rodziny, medalik z Matką Boską, medalik Świętego Benedykta lub innych, rozpoznawalnych podobizn. W naszym salonie znajdziesz zarówno niewielkie złote medaliki w kształcie kwadratu, jak i bardziej wymyślne formy – okręgi, serca, ażurowe kształty zdobione cyrkoniami i wiele innych.

Jak wybrać medalik na chrzest?

Złoty medalik na chrzest zwykle wybierają rodzice samodzielnie. Dziecko najczęściej jest jeszcze zbyt małe, aby zrozumieć, co dzieje się dookoła niego. W tym przypadku wybiera się go podobnie jak medalik komunijny z tą różnicą, że medalik na chrzest powinien być możliwie prosty i pozbawiony elementów ostrych, wystających, takich którymi maluch mógłby zrobić sobie krzywdę.

Jaką próbę powinny mieć złote medaliki?

W salonach jubilerskich znajdziesz złoty medalik komunijny w różnych próbach. Pomagają one określić ile gram czystego złota przypada na 1000 jednostek masy danego stopu. Oczywiście nigdy nie produkuje się złotej biżuterii z czystego kruszcu. Byłaby ona zbyt bardzo podatna na uszkodzenia. W praktyce najczęściej spotkasz się z próbami:

  • 333 – wyróżnia się wysoką trwałością i niską kruchością, ale niestety nie ma zbyt dużej wartości. Zwykle wraz z biegiem czasu będzie zmieniałą nieco odcień;
  • 585 – najpopularniejsza próba złota, wykonana z niego biżuteria jest wytrzymała, odporna na ścieranie i odkształcenia. Z biegiem czasu nie zmienia barwy i jest sporo droższa od biżuterii w próbie 333;
  • 750 – biżuteria w tej próbie jest trwałą, choć krucha; zwykle stop 750 wykorzystuje się do wyrobu wysokiej jakości biżuterii z dodatkiem drogich kamienia. Jest znacznie droższa od biżuterii 585.

Wybierając złoty medalik na chrzest albo medalik komunijny dla chłopca lub dziewczynki powinnaś kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale też zasobnością portfela. Zdecydowana większość kupowanej biżuterii to złoto o próbie 585. Wygląda pięknie, przetrwa lata, ale nie jest tak drogie jak kruszec próby 750.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x