×

Złoty aniołek

Motyw anioła jest bardzo często wykorzystywany przy produkcji biżuterii. Zwykle można go spotkać w formie zawieszki jako złoty aniołek do łańcuszka, jako kolczyki skrzydła anioła. To typowy przykład biżuterii dewocjonalnej. Jak ją wybierać i o czym warto pamiętać?

Dlaczego złoty anioł jest tak popularny?

Złoto towarzyszy człowiekowi od tysiącleci i stale kojarzy się z dostatnością, bogactwem i przepychem. Złota biżuteria czaruje unikalnym blaskiem i to bez względu na to, czy zdecydujesz się na klasyczne złoto żółte, białe czy różowe. Zaletą złotej biżuterii jest możliwość łatwego dopasowania jej do kreacji, stylu oraz wieku. Jej ponadczasowy wygląd sprawia, że równie dobrze prezentuje się w towarzystwie formalnego ubioru, jak i casualowego wyglądu.

Złoty anioł może być wybrany z wielu powodów. Dla jednym osób będzie to oznaka głębokiej wiary i zaangażowania duchowego w życie wspólnoty. Dla innych złoty aniołek stanowi atrakcyjną ozdobę, która przełamuje typowy kanon ozdób.

Motyw anielski może być prosty i subtelny. Najprostsze ozdoby wykonane są wyłącznie ze złota. W naszej ofercie znajdziesz również zawieszki ozdobione siecią malutkich cyrkonii, które najczęściej ozdabiają skrzydła. Taka ozdoba przyciąga wzrok kunsztem wykonania i drobiazgowością detali.

Jak wybrać złotego aniołka do biżuterii?

Jeśli złoty anioł ma zawisnąć na łańcuszku należy dopasować wielkość ozdoby do jego długości. Typowa długość łańcucha to 50-55 cm, choć wiele zależy od wzrostu i postury noszącego. Złoty aniołek najlepiej wygląda na drobnym splocie zawieszony tak, aby był lekko widoczny spod bluzki lub koszuli. Tego typu ozdoby rzadko nosi się wyeksponowane na zewnątrz.

Złoty anioł występuje w wielu odmianach – jako postać siedząca, klęcząca, lub unosząca się w powietrzu. Jego rysy mogą być mniej lub bardziej dziecięce, dlatego warto dobrać typ ozdoby do wieku obdarowanego. Dzieci najbardziej ucieszą się z prostych i oczywistych form. Osoby dorosłe docenią kunszt wykonania precyzyjnie wyrzeźbionych ozdób.

Złoty aniołek. Kiedy warto go wybrać?

Złoty aniołek na komunię to świetny pomysł na drobny prezent dla nowego członka wspólnoty katolickiej. Stanowi atrakcyjną alternatywę dla medalika, różańca lub innych dewocjonaliów, a wielość dostępnych form daje szerokie pole do popisu.

Dla najmłodszych dzieci złoty anioł będzie dobry również jako podarek z okazji chrztu świętego. Motyw można również wykorzystać w kontekście prezentu dla osoby dorosłej, która chce w subtelny sposób podkreślić swoje przekonania duchowe.

Złoty aniołek może być samodzielną biżuterią lub towarzyszyć innym ozdobom na tym samym łańcuszku, np. medalionikowi lub krzyżykowi. Można go również zamocować na bransoletce, która będzie stanowiła ozdobną przeciwwagę dla np. zegarka.

Wybierając ozdobę w kształcie aniołka warto pamiętać, aby nie mieszać ze sobą różnych typów metali szlachetnych. Złoto najlepiej prezentuje się w monobarwnych zestawieniach. Łączenie go ze srebrem lub platyną zaburza harmonię i przyjęty styl.

Złoty anioł w biżuterii. Jak o niego dbać?

Każda biżuteria, również ta wykonana ze złota, wymaga regularnej pielęgnacji. Tylko w ten sposób może zachować swój wyjątkowy blask. Jeżeli zabrudzenie na zawieszce nie jest bardzo silne wypróbuj proste domowe metody. Zmieszaj ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń lub mydłem i spróbuj delikatnie przetrzeć ozdobę miękką szmatką lub szczoteczką z delikatnym włosiem. Nigdy nie używaj sztywnych szczotek (zwłaszcza drucianych). Mogą one zarysować miękki metal i konieczne stanie się szlifowanie zawieszki.

Dopiero kiedy podstawowe sposoby nie działają sięgnij po specjalistyczne preparaty do czyszczenia biżuterii dostępne w salonach jubilerskich.

Złoty anioł to uniwersalna biżuteria dewocjonalna, która podkreśla przywiązanie osoby noszącej do wartości związanych z wiarą. Jego ponadczasowy wygląd sprawia, że tę samą zawieszkę możesz nosić przez lata, ponieważ łatwo dopasujesz ją do zmieniających się preferencji co do ubioru. Jednocześnie jest to ozdoba, która ma w sobie klasę, szyk i subtelność, których brakuje wielu dzisiejszym kreacjom.

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x