×

Kolczyki złote

Kolczyki ze złota to jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. W salonach jubilerskich znajdziesz zarówno skromne i niewielkie kolczyki do ucha, jak i wystawne kolczyki ślubne, które wyróżniają się bogactwem i pomysłowym łączeniem wzorów oraz materiałów.Ponadczasowy charakter kolczyków sprawia, że odpowiednio dobrane sprawdzą się w każdym wieku i będą pięknie prezentowały się bez względu na kreację. W naszej ofercie znajdziesz zarówno proste kolczyki złote, jak i ozdobne kolczyki damskie, które mogą służyć jako część większej kolekcji.

Dlaczego kolczyki złote są tak popularne?

Kolczyki złote to idealne uzupełnienie Twojej urody. Mogą podkreślić kształt twarzy, rozświetlić ją lub stworzyć kontrast. Sprawdzą się do każdej fryzury i makijażu. Najprostsze złote kolczyki są ledwo widoczne, to subtelne podkreślenie Twojego stylu i dbałości o każdy detal. Z kolei kolczyk ślubne olśniewają pięknem, połączeniem wzorów, deseni oraz różnych materiałów.

Biżuteria ze złota sprawdzi się nie tylko jako ozdoba dla Ciebie. To świetny pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin, jubileuszu lub ważnego wydarzenia w życiu. Niemal każda kobieta ucieszy się z takiego podarunku. Kolczyki złote to również piękna pamiątka, którą można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Nigdy nie traci na wartości i zawsze wygląda wyjątkowo.

Nasze złote kolczyki 585 to także jakość. Nie matowieją, nie blakną, a wszystkie zmiany w wyglądzie będące znakiem upływającego czasu bardzo łatwo usunąć. Są w pełni bezpieczne dla skrót, nawet wrażliwej i alergicznej więc nie musisz obawiać się niepożądanych reakcji skórnych.

Jak wybierać złote kolczyki?

Złote kolczyki powinny być zawsze dopasowane do noszącej je osoby – jej wzrosty, postury, kształtu twarzy, fryzury. Liczą się też indywidualne preferencje. Najbezpieczniejszym prezentem są kolczyki złote 585 w formie prostych sztyftów. Nie rzucają się w oczy, ale zawsze podkreślą styl i urodę. Kolczyki wiszące są bardziej odważne, ale dają też większe pole do popisu.

Złote kolczyki damskie świetnie podkreślają „jesienne” oraz „wiosenne” typy urody. Najlepiej będą prezentowały się na osobach, które mają jasną karnację albo jasne lub płomiennorude włosy. W przypadku kobiet o ciemniejszym odcieniu skóry warto rozważyć zakup złota o jaśniejszym odcieniu, które stworzą kontrast między skórą a biżuterią.

Kolczyki damskie powinny stanowić uzupełnienie pozostałej biżuterii. Specjaliści od designu radzą, aby zachować konsekwencję względem noszonych materiałów. Zakładanie różnych rodzajów metalu – złota, srebra, mosiądzu i platyny prowadzi do wizualnego chaosu, a to może z kolei wywołać efekt przeciwny od zamierzonego. Dotyczy to wszystkich rodzajów biżuterii – kolczyków, broszek, pierścionków, łańcuszków.

W przypadku zimnego odcienia skóry oraz włosów szarych czarnych lub bardzo jasnych lepszym wyborem może okazać się biżuteria wykonana z białego złota, które stworzy płynne przejście między karnacją skóry a włosami.

Jak dopasować kolczyki damskie do kształtu twarzy?

Najłatwiej dobrać złote kolczyki 585 do twarzy owalnej. Będzie do niej pasował praktycznie każdy krój biżuterii. Warto jednak uważać, aby nie wybierać kolczyków bardzo długich. Mogą one sprawić, że twarz będzie się wydawała nadmiernie i nienaturalnie pociągła. Ciekawym rozwiązaniem są złote kolczyki 585 połączone z niewielkim wzorem geometrycznym (np. kwadratem lub rombem). Pomoże on podkreślić kształt twarzy i zachowa jej naturalne krzywizny.

Kolczyki złote 585 do twarzy okrągłej powinny być nieco wydłużone. Dzięki temu zaokrąglenia w okolicach policzków zostaną zniwelowane, a biżuteria wyostrzy je i wyszczupli. Alternatywą mogą być również tzw. chandelier earrings, czyli kolczyki podłużne, ale o rozbudowanym kształcie. Tworzą one złudzenie optyczne, dzięki któremu twarz wyda się bardziej wydłużona. Niezbyt dobrym pomysłem będą za to kolczyki złote 585 o okrągłym lub kulistym kształcie.

Złote kolczyki ślubne do twarzy trójkątnej powinny być możliwie krótkie. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem będzie założenie biżuterii punktowej, która nie wystaje poza obręb ucha. Zdecydowanie należy unikać biżuterii wydłużonej tak samo jak przy twarzy o kształcie owalnym.

W przypadku kobiet o kształcie twarzy zbliżonym do kwadratu jubilerzy zalecają noszenie kolczyków o obłych, kulistych kształtach, które nieco złagodzą i zmiękczą wyrazistość rys. Idealne sprawdzą się różnego rodzaju kule lub dyski (nie muszą być długie, liczy się kształt).

Jak dbać o złote kolczyki 585?

Kolczyki ślubne, ale i te codzienne wymagają regularnej pielęgnacji. Najprostsze zabiegi powinny obejmować wykorzystanie ciepłej, ale nie gorącej wody, płynu do mycia naczyń oraz delikatnej szmatki lub ściereczki, za pomocą której będziesz przecierała biżuterię.

Dopiero kiedy widzisz, że zwykłe sposoby nie pomagają, rozważ zakup specjalistycznych preparatów do czyszczenia, które kupisz w sklepach jubilerskich. Nigdy nie korzystać z substancji, które wprawdzie mają silne właściwości czyszczące, ale mogą spowodować korozję lub zmatowienie metalu albo rozpad kleju jubilerskiego (dotyczy to np. kolczyków z kamieniami szlachetnymi).

Z elegancką kartą podarunkową

nie umknie Ci żadna ważna okazja, żeby powiedzieć, jak Ci zależy, co czujesz i jak delektujesz się uroczystą chwilą zatrzymaną w biegu.

Więcej o karcie

Czajkowska.pl
Czajkowska.pl
x